Żeglarstwo z roku na rok zdobywa sobie coraz to nowych zwolenników. Żeby stać się pełnoprawnym żeglarzem musimy zdobyć patent żeglarza. W tym celu należy zdać odpowiednie egzaminy.

W sieci znajdziemy wiele materiałów, które mają na celu przygotowanie nas do egzaminów na patenty żeglarskie – patent żeglarza jachtowego i patent jachtowego sternika morskiego. Problem w tym, że nie wszystkie materiały, które znajdziemy w internecie są na wysokim poziomie. Wiele z nich zawiera błędne i niesprawdzone informacje, które z pewnością nie ułatwią nam zdawania egzaminów.

Dla wielu początkujących żeglarzy egzaminy wiążą się z dużym stresem, dlatego powinniśmy zrobić co w naszej mocy, żeby go ograniczyć. Zdecydowanie pewności siebie doda nam nauka ze sprawdzonych źródeł. Polski Związek Żeglarski postanowił wyjść naprzeciw potrzebom osób przystępujących do egzaminów i na swojej stronie opublikował przykładowe pytania egzaminacyjne na patenty żeglarskie. Jeżeli przygotowujemy się do testów, koniecznie zapoznajmy się z ich treścią.

Zdjęcie: Simon_sees (Flickr, lic. CC)