16 lipca bieżącego roku po zapadnięciu zmroku miało miejsce uroczyste otwarcie nowej kładki w Mikołajkach. Budowa została zakończona już w czerwcu, jednak konieczne było wykonanie dodatkowych prac, które doszlifowały całość. Projekt był bardzo zaawansowany i pochłonął kwotę około sześć i pół miliona złotych. Kładka powstała w miejsce starej konstrukcji. Jej zadaniem jest połączenie brzegów nad przesmykiem, który łączy jeziora Tałty i Mikołajskie.

Uroczystości towarzyszyły liczne koncerty, a także pokazy laserowe i świetlne, które prezentowały się imponująco. Do kładki prowadzą schody. Na etapie prac projektowych pomyślano również o niepełnosprawnych budując bardzo praktyczne platformy windowe, które ułatwią dostanie się na kładkę osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Konstrukcja została starannie przemyślana. Jest bardzo funkcjonalna. Warto jednak zwrócić uwagę także na jej aspekty wizualne. Projekt prezentuje się imponująco. Szczególnie po zapadnięciu zmroku, kiedy podkreślają go iluminacje.

Zdjęcie: Marcin Górny (Flickr, lic. CC)