W niedzielę siódmego sierpnia b.r. miała miejsce akcja ratunkowa związana z przewróceniem się katamaranu NACRA w odległości około jednego kilometra od portu Ustka. Powodem zdarzenia były trudne warunki pogodowe – silne opady deszczu i porywisty wiatr. Działania ratunkowe przebiegały szybko i sprawnie. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało. Członkowie załogi nie wymagali hospitalizacji.

Nie wszystkie wypadki na jachtach kończą się jednak w taki sposób. Wielu żeglarzy ignoruje ostrzeżenia meteorologów i wyrusza w rejsy podczas niestabilnych warunków pogodowych. Zwłaszcza w tym roku pogoda nie rozpieszcza żeglarzy i bardzo szybko się zmienia. Porywiste wiatry i burze w tym sezonie nawiedzają nas wyjątkowo często.

Brak odpowiednich zabezpieczeń podczas żeglowania, pływanie pod wpływem alkoholu i kąpiele na otwartym akwenie mogą wiązać się z tragicznymi konsekwencjami, dlatego apelujemy o rozwagę. Podczas żeglowania szczególnie zadbajmy również o bezpieczeństwo najmłodszych członków załogi.