W 2018 roku odbędą się w Gdyni regaty klasy 505. Wydarzenie będzie zorganizowane z wielkim rozmachem. Wezmą w nim udział zarówno najlepsi żeglarze z Polski, jak i z całego świata. Przypomnijmy, że w tym roku regaty odbywają się Weymouth.

Mistrzostwa Świata 505 cieszą się bardzo dużym prestiżem na całym świecie. Jachty 505 charakteryzują się ponadprzeciętną szybkością, jednocześnie są bardzo wymagające, co sprawia, że wszyscy zawodnicy muszą posiadać szerokie umiejętności i doświadczenie. Przekrój wiekowy osób biorących udział w regatach waha się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu lat.

Gdynia jest miejscem, które oferuje zawodnikom doskonałe warunki do żeglowania. Warto zauważyć, że zawody rangi światowej są ogromną szansą na promocję regionu. Przed miastem, a także przed Polskim Stowarzyszeniem klasy 505 stoi olbrzymie wyzwanie w postaci organizacji wydarzenia. W Mistrzostwach weźmie udział wiele utytułowanych drużyn z całego świata. Czekają nas wielkie emocje, a także szansa na wyśmienitą zabawę.